Potřetí za sebou máme mezi benjaminy Mistra ČR v muškaření

O víkendu se na krásné řece Chrudimce ve Slatiňanech sešlo celkem 42 juniorů na otevřeném říčním Mistrovství ČR v muškaření. Středočeský územní svaz zastupovalo 9 členů Muškařského klubu Monfish junior z MO Brandýs nad Labem – Stará Boleslav. Zpestřením byla účast reprezentačního týmu Jihoafrické republiky.

Vedoucí týmu Roman Vlček neměl při pátečním losu zrovna šťastnou ruku a naprostou většinu našich účastníků nalosoval do dvou nejtěžších skupin. Jenže jak ukázal samotný závod, nebylo to nic důležitého. Mnohem více po zimním náletu kormoránů, dlouhodobě vysokém průtoku a lokálním dosazení ryb, přes veškerou snahu pořadatele, byl rozhodující rozdíl v produktivitě jednotlivých závodních úseků.

Celý závod se chytal podle ligových zvyklostí. Tedy ve čtyřech skupinách na dvou sektorech se dvěma tříhodinovými koly rozdělenými pauzou na rotaci, kdy jedna polovina účastníků loví a druhá po tu dobu dělá rozhodčí.

V sobotu za podmračeného počasí byly ryby natlačené hodně do břehů a jejich lov byl velmi náročný na techniku házení, kdy bylo třeba mušky umisťovat doslova pár centimetrů od kraje pod převislé větve a ještě je aktivně vést tak, aby nevázly v kořenech pobřežní vegetace. Nejúspěšnější metodou bylo nymfování. Neděle přinesla zlepšení počasí a hodně ryb se chytalo na suchou mušku, která bývá doménou této vody. Lovenou rybou pak potočí, duhák a tloušť. Celkovým a nutno říci suverénním vítězem se stal Erich Marek z JčÚS, druhý byl Jakub Adam z SmÚS a třetí Radek Gračka z MRS. David Sušil, celkově třináctý,  opanoval tentokrát velmi dobře obsazenou kategorii benjamin do 12ti let. Do Brandýsa tak potřetí za sebou vezeme titul Mistr ČR  mezi nejmladšími muškaři. Na druhém místě v této kategorii skončila nejlepší dívka Sára Andělová z ÚSMP a třetí Honzík Matějka z ZÚS.

Zkušenosti z několikadenního společného pobytu s Jihoafričany na Chrudimce před samotným mistrovstvím využil náš jediný účastník výměnného pobytu Vítek Šindelář k velmi pěknému osmému místu po sobotě (naši junioři se budou recipročně na podzim účastnit na otevřeném Mistrovství JAR na řece Oranje). O vydařený celkový výsledek ho pak připravil nedělní los, kdy chytal na úsecích, které nedávaly v jednotlivých rotacích více jak dvě ryby. Nakonec se tak propadl až na celkové 17. místo. O dvě místa za ním skončila dík povedenému nedělnímu finiši naše jediná dívka Klárka Štěpánková. Za zmínku pak stojí krásný potočák ulovený na suchou mušku naším dalším benjaminem Jonášem Včelišem a zlatá rybka (jelec jesen 350  mm) Honzy Bureše. Snad nám tato zlatá rybka do další sezony přinese více štěstí.

Roman Vlček,  MO Brandýs nad Labem-Stará Boleslav

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *