16. června začíná sezona dravců

16. červen, den který neodmyslitelně patří do každého kalendáře.

Den kdy do vesmíru vzlétla první žena, byla založena automobilka FORD a

také den kdy husité drtivě porazili vojsko Svaté říše římské v bitvě u Ústí nad Labem.

Tento den je ale hlavně dnem, který očekává každý rybář lovící přívlačí, nebo na rybičku, na mimopstruhovém revíru.

16. červen je svátečním termínem lovců dravých ryb ( štik, candátů, okounů, sumců, bolenů a vypasených tloušťů ), termínem, který nutí zástupy nadšenců k výběru jednodenní dovolené .

Lov přívlačí je jedna z nejstarších rybolovných technik, která buď mrtvou, nebo uměle vytvořenou nástrahu z gumy, plastu, kovu, srsti, peří, ale i dřeva oživuje a za pomoci aktivního vedení rybářem vytváří v predátorovi dojem slabé, zraněné či neodolatelně zajímavé kořisti. Společně s muškařením a plavanou tedy jde o aktivní rybolovnou techniku vhodnou pro každého, i začínajícího lovce,  který zkušenosti z rybolovu teprve získává a je rád, že nedostatek záběrů dovede nahradit krásná příroda, se kterou musí lovec, chce li být úspěšný, při putování kolem vody splynout.

Až tedy u řeky potkáte tichého, pomalu našlapujícího člověka s prutem, na kterém něco cinká, nebo se něco nápadně leskne, nejde o žádnou podivnou existenci. Je to rybář. Pokud si budete chtít lov dravců sami zkusit, nebojte se obrátit na kteroukoli z MO spadající pod Středočeský územní svaz.

Jak SÚS, tak jeho MO pečlivě obstarávají svěřené rybářské revíry a snaží se o udržení rozmanité rybí obsádky v nich. Pomozte nám chránit jejich bohatství. Používejte nástrahy odpovídající svou velikostí a charakterem očekávanému úlovku, omezte počet háčků na minimum, snažte se používat háčky bez protihrotu a zasekávejte včas.  Zabráníte tak nadměrnému poškození ryb, které pustíte zpět do jejich vodního domova. Ať už proto, že nedosahují zákonné míry a nemůžete si je přivlastnit, nebo pro pocit radosti z darovaného života.

David Janoušek, MO Brandýs nad Labem – Stará Boleslav

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *