Královičák patřil dětem z dětských domovů

Tak a máme za sebou první ročník s projektem Rybáři dětem, pro děti z dětských domovů, ale přivítali jsme i spoustu návštěvníků z řad veřejnosti či děti z kroužku MO Kostelec nad Labem i MO Brandýs nad Labem – Stará Boleslav. Přípravy byly od časného rána. Pro děti byly připraveny stanoviště se všemi technikami lovu, sokolníci, myslivci a přijeli nás podpořit i hasiči Čelakovice. Občerstvení bylo samozřejmostí. Program jsme zahájili sladkou snídaní děti spořádali 6 beden koblih a bednu tvarohových koláčů, potom se nám rozutekly po stanovištích, kde jim zkušení rybáři vysvětlili co je potřeba a jakou technikou lovit různé druhy ryb. Sokolník dětem popsal historii počátku sokolnictví, popsal druhy dravců a poté jim předvedl jak se cvičí například sokol či orel skalní. Což zaujalo i spoustu dospělých včetně místního vodníka a všichni se potřebovali s orlem vyfotit :). Následovali ukázky myslivců psovodů, což se neobešlo s povinným koupáním jejich pejsků. Hasiči dětem ukázali techniku a vysvětlili fungování sboru na rozloučenou dětem hlasitě zahoukali a my jim tímto děkujeme. Po ukázkách jsme s dětmi spořádali 200 buřtů, aby neodjely hladový. A dali jsme jim chvilku času, aby si mohly nachytat pár rybek. Nakonec dětem vodník rozdal dárky a předal Klokánku Žatec dar od sponzorů ve výši 25000,- a od návštěvníků akce dalších 1647,- . Po odjezdu dětí a náročném dnu jsme se všichni odměnili dobrým pocitem a grilovanými steaky.
Tímto děkujeme všem sponzorům : Trafoservis-Říha s.r.o., Kubšovka, SÚS, řeznictví u Pixů, Merhautovo pekařství, Delphin, Sumčák cz, JLB s.r.o., Xtreme fishing, Splash Baits, Carpkapr, BioTop baits, Imothep carpbaits, Papírnictví U Wittbergra, rybářské potřeby Stodůlky, rybářské potřeby Na Dolíku a samozřejmě nezapomenem na naši domovskou MO Brandýs nad Labem-Stará Boleslav.
Dále děkujeme všem kteří pomáhali s přípravou a průběhem akce. Všem členům naší MO, členům sousední organizace MO Kostelec nad Labem, Michalu Melagovi a jeho ženě Stanislavě,Tomáši Rynekrovi,Mirce Kabelové, Hrdobci sumčímu, Renatě Spudilové,Františkovi Čáhovi FT Fishing, Michalu Hradskému ze stanice pro záchranu volně žijících živočichů, sokolníku Karlu Nejmanovi a Dušanu Hybnerovi.
Těšíme se na děti zase příští rok
Za MO Brandýs nad Labem-Stará Boleslav
Marek Hovorka

3 Replies to “Královičák patřil dětem z dětských domovů

  1. ahoj
    nejde neco udelat stim aby si ty fotky mohl clovek prohlizet rovnou zvetsene tolik fotek preklikavat po jedne je zdlouhave

    1. Opraveno. Musíte sjet myší na spodní okraj pracovní plochy pod zobrazenou fotografií a objeví se Vám šipky pro posun dál, či zpět.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *