Pořádali jsme Monfish boat cup na Barabě

_DSC6817

Ve Středočeském kraji máme u Mělníka nádhernou pstruhovou pískovnu, která na některých fotografiích díky své čisté, tyrkysové vodě připomíná alpské revíry. Jen jednou za rok se po její hladině prohánějí lodě s rybáři. Je to u příležitosti pořádání výjimečného muškařského závodu Monfish boat cup. Letos to bylo na celý víkend. V sobotu patřila voda juniorům a jejich prvnímu letošnímu pohárovému závodu a v neděli si poprvé tuto pískovnu z lodě vyzkoušeli dospělí.

_DSC6842Celkem 24 juniorů, jimž veslaře ve velice náročných větrných podmínkách dělali rodiče a členové rybářské stráže MO Brandýs nad Labem – Stará Boleslav, za sobotu během čtyř jedenapůlhodinových kol ulovili celkem 213 pstruhů duhových. Největší rybu ulovil monfišácký benjamin z pořádající MO Brandýs David Sušil – Pd 430 mm. Nakonec to byla největší ryba víkendu.

Na stupně vítězů se naši junioři po loňském vítězství Honzy Bureše nedostali, ale umístění pěti našich zástupců v první jedenáctce _DSC6862s Honzovou bramborou je určitě příslibem do dalších závodů. První byl nakonec po vyrovnaném výkonu ve všech kolech Jan Carbol z Ostravy, druhý Tonda Pleskač z Chotěboře a třetí Jan Wittner z Českých Budějovic. Velkou radost nám udělal náš druhý benjamin Zdenda Dvořák, který bral pohár pro nejlepšího benjamina podložený skvělým šestým místem v celkovém pořadí.

_DSC6932Velmi nás potěšil zájem zástupců místní organizace Mělník, když se na juniory přišli podívat nejen její nejvyšší představitelé (předseda p. Černík a jednatel p. Němec), ale i členové jejich rybářské stráže a místní muškaři. Děkujeme jim, že se o tento krásný a v okolí Prahy ojedinělý revír starají. Pomocnou ruku mají, stejně tak jako my, ve Středočeském územním svazu, který nám zajistil z Turnova 100 kg nádherných pstruhů duhových a sám  přispěl stejnou měrou  ke zdárnému _DSC6928průběhu závodu. Celkem tedy bylo vysazeno před závodem nad rámec běžného zarybnění 200 kg Pd za 22. tis. Kč. Závod podpořilo i  město Mělník.

Dospělí měli těžší situaci, neboť jejich závod nejen, že následoval hned druhý den po juniorech, ale zejména tím, že po vynucené změně propozic lovili bez veslařů a tak se v této funkci museli střídat sami.  A při častých poryvech neposedného větru to byla opravdová 20170423_085329dřina. I tak ve 14ti lidech ulovili celkem 91 pstruhů a sivenů. Největší byl Pd 400 mm a ulovil ho Jan Mandelíček. Z celkového vítězství jsme se nakonec všichni společně radovali s naším juniorem Vojtou Hroníkem, který skvěle zužitkoval zkušenosti z předchozího dne. Druhý skončil Daniel Klička z Prahy a třetí domácí plavačkářský bard Martin Pecina.

20170423_161917Ještě jednou bych všem účastníkům i pomocníkům chtěl poděkovat za odvedenou dřinu, ochotu, výdrž a pomoc při nakládání lodí. Fakt před jejich výkonem v aprílovém počasí smekám. Stejně tak děkuji manželce, dceři a mamince Zdendy Dvořáka za to, jak se popasovali _DSC6875s cateringem. Zvláštní

 

 

 

 

poděkování patří Jirkovi Pechovi. Bez něj už si závody, které pořádáme, nedovedu ani představit (rozhodčí, sekretář, správce karavanu, vychovatel, trenér …). Výbornou práci ručního výpočetního střediska odvedl Jirka _DSC6920Šindelář. Neskutečně se nadřeli Petr Kabát a Milan Hochmann z RS Brandýs při převozech lodí. Děkuji!

Letos jsme vlivem naprosto odlišnému počasí oproti prvnímu ročníku získali nové zkušenosti, které zapracujeme do propozic na příští rok.

Tak tedy zase za rok na Barabě. Nebo snad i dříve???

Roman Vlček, MK Monfish junior