1. ročník Krajského přeboru SÚS v položené

013

Týdny příprav, hodiny usilovné práce, spousty telefonátů, nervů a organizování první větší akce poměrně čerstvě založené sekce položená pomalu spěly ke svému vrcholu – zahájení prvního ročníku KP v lovu ryb položenou na krásném, brandýském úseku řeky Labe.

011Ve čtvrtek 3. 8. 2017 to začalo – ranní losování proběhlo za účasti 16  přihlášených týmů. Následoval přesun na lovná místa, příprava zázemí a zakrmení loviště. V pravé poledne to vypuklo. Již dvě a půl hodiny po zahájení se týmu z MO Benátky n/J „Kovadlina“ podařilo chytit nádherného, více než 14 kilového lysce. Tak to je začátek jako hrom! Během odpoledne se chytilo několik menších ryb, k večeru pak lysec 12 kg a krátce po půlnoci pak další lysec, který vážil dokonce lehce přes 17 kg! Tato ryba se později stala i vůbec největší chycenou rybou celého klání.

012Ryby byly aktivní především ve večerních, nočních a brzkých ranních hodinách. Vedro, které panovalo během dne, příliš rybám nesvědčilo. Záběry byly spíš náhodné, přesto se nějací kapři ulovili.

Makalo se až do poslední chvilky, protože vše bylo stále otevřené a každá další ryba mohla výrazně zamíchat pořadím. Je tu neděle 6. 8. 2017, 12:00 – je dobojováno…

017A jak to vlastně dopadlo?

Přeborníkem středočeského kraje se stal tým, reprezentující MO Říčany „Carp Only“, gratulujeme!

Celkové výsledky
1. místo – MO Říčany „Carp only“, 82,42 kg, 10 ryb
2. místo MO Brandýs n/L „Bejsfish“, 49,7 kg, 7 ryb
3. místo MO Zeleneč „Mivardi“ 42,05 kg, 7 ryb

014Vítěz sektoru A:
MO Benátky n/J „Kovadlina“ 40,8 2 kg, 3 ryby

Vítěz sektoru B:
MO Čelákovice „Carpe Diem“ 31,43 kg, 7 ryb

Nejtěžší ryba:
Štefan „Pišta“ Troskovič – lysec 92 cm, 17,09 kg

První ryba závodu:
František „Cerebro“ Grůša – lysec 87 cm, 14,03 kg

015Celkem se ulovilo 343,38 kg, 49 kusů kapra.

Váhový průměr 7 kg na rybu.

Ceny celkovým vítězům předal předseda ČRS SÚS Dušan Hýbner, vítězům sektorů vedoucí LRU SÚS Radek Zahrádka, cenu za největší rybu hospodář MO Brandýs n/L p. Bořivoj Rotek a cenu za první ulovenou rybu pak člen výboru MO Brandýs n/L Milan Šulc. Děkujeme!

016Shrnutí z pohledu organizátora

Závody proběhly ve všeobecné pohodě, bez protestů, hádek či dohadování. Všech soutěžících jsem se ptal, jak byli spokojeni či naopak nespokojeni s organizací a průběhem. Až na počasí, které neumíme ovlivnit, jsem žádné stížnosti nezaznamenal. Velmi mě potěšil zájem účastníků přijet napřesrok znovu. Úplně nadšený jsem byl z váhového průměru, který lehce přesahoval 7 kg, což je na svazovou vodu až neuvěřitelné!
Podtrženo sečteno, můj pocit je takový, že jako prvotní počin to vůbec nebylo špatné. Vidím pár drobností ke 001zlepšení, ale není to nic zásadního. Jsem pyšný na své kolegy ze sekce položená, že se tak skvěle, byť v tak malém počtu, popasovali s novou výzvou, kterou organizace prvních závodů pod hlavičkou sekce položená rozhodně byla.

Na závěr bych rád poděkoval všem, kteří se podíleli na organizaci, vč. zajištění online přenosu, vedení ČRS SÚS a LRU SÚS za podporu, MO Brandýs n/L a jejím zástupcům za poskytnutí skvěle zarybněného revíru, všem, kteří nám drželi palce a samozřejmě soutěžícím za vytvoření přátelské atmosféry a bezproblémový průběh celého klání.

002 003 005 006 007 008 010

Miroslav Poupa, vedoucí sekce položená

převzato z www.crs-sus.cz