Labe revírům 2020 – muškaři na Labi

23.2.2020 na výstavišti v Letňanech vrcholil rybářský veletrh For Fishing a v Brandýse se od časného rána začala psát historie nového projektu propojení rybářských závodů s Vaňkovým jezerem, které je součástí revíru Labe 18a č. 411165, pod názvem Labe revírům. Idea je jednoduchá – využít prostředky ze startovného v maximální míře pro zarybnění revíru a zlepšit jeho využitelnost v zimním období.

Do organizace prvního muškařského závodu na brandýském Labi se hned od rána pustili Petr Kabát a Roman Vlček s výraznou pomocí členů muškařského klubu Monfish junior.  Původní soupiska obsahovala 30 jmen, ale ten nahoře jejich snaze moc nepřál. Televizní i rozhlasové rosničky vytrvale strašily vichřicí s deštěm a to část přihlášených odradilo. Nakonec se na místě zaregistrovalo 5 dětí a 18 dospělých.

Po rozlosování byli všichni seznámeni s netradičními pravidly, kdy o výsledku rozhoduje vždy největší ryba ulovená v každém kole a v deset hodin hlavní rozhodčí odstartoval závod.  Pro dobrou náladu už v tu dobu v sobě měli všichni skvělé koláče s kafíčkem, či čajem od našich přátel ze Sokolova (Parmičky už jsou tímto pověstné) a tak s dostatkem sil popadli udice a začali souboj s větrem a netradiční muškařskou závodní vodou.  První kolo se nakonec ukázalo jako seznamovací s výbavou, která přes zimu odpočívala v koutě. Ryby si mušek vůbec nevšímaly a raději se schovaly někde mimo dosah.  Nejžravější byly veverky skryté v topolech. Druhé kolo už bylo o mnoho lepší. Přesně podle předpovědi Romana štont číslo 13 vydal vítěznou rybu – okoun 24 cm se pověsil na udici Aleše Martínka z Prahy.

Jedna ryba se ukázala a tak se na oběd všichni ostatní vydali s novou krví v žilách. Horká zabijačková polévka a masové karbanátky ze skutečného masa v povětří dodaly síly a tak bylo třetí kolo zahájeno s dvacetiminutovým předstihem oproti plánu. Nikdo se nemohl dočkat, kdy si bude moct konečně zakřičet „rybááá“. A ono to šlo doslova geometrickou řadou. Aleš chytil dalšího okouna, dva přidal Roman Vlček, jednoho Rosťa Oliva, který dorazil až z dalekého Frýdku Místku a po plotici, to aby bylo vidět, že bílá ryba tu je, přidali Michal Vosmík a Ondřej Vokatý. V tu chvíli z pořadatelů spadla obava, že poháry a ceny se budou muset losovat. J

Jednoznačným vítězem se stal Aleš, který jako jediný chytil rybu ve dvou kolech, druhý byl Ondra s větší ploticí, třetí Michal s tou menší, bramboru bral Roman, pátý skončil Rosťa a na šestém, na Olympiádě bodovaném, místě se umístilo zbylých 18 statečných, které po celou dobu neopouštěla dobrá nálada.

Drobné ceny a poháry dodali Klempířství a pokrývačství Petr Kabát a Fishmedia s.r.o., výborný teplý oběd přivezlo řeznictví František Grus, fantastické koláče napekla rodina Havlíkova – Parmičky Sokolov. Moc potěšila účast zástupců i z jiných krajů (západočeši, severočeši, pražáci, severomoravák), kteří přijeli především podpořit ideu projektu za hranice svých územních svazů a vyvětrat nářadí během zimní přestávky. Všem moc děkujeme.

No a to nejdůležitější. Na startovném bylo vybráno 13.800, obědy stály 3.000 a první vklad do podzimního vícezarybnění Vaňkova jezera pstruhem duhovým činí 10.800,- Kč.

Za MO Brandýs nad Labem-Stará Boleslav  Roman Vlček