Rybářské kroužky pro děti a mládež

V naší organizaci fungují celkem tři rybářské kroužky:

  • Brandýs nad Labem / Stará Boleslav – Sumečci
  • Lázně Toušeň
  • Muškaři

Rybářské kroužky jsou určeny pro všechny děti a mládež, které se zajímají o sportovní rybolov, chtějí se naučit ovládat rybářské náčiní, seznámit se s životem okolo vody a v ní, poznat naše ryby a jejich zvyky. Jednotlivé rybářské kroužky vedou zkušení instruktoři a především rybáři, kteří dětem představí a naučí je základy jednotlivých rybolovných technik. Dále dětem vysvětlí a názorně předvedou, jak se šetrně chovat k uloveným rybám a přírodě kolem nich.

Všem rybářským kroužkům je k dispozici pro praktickou výuku náš exkluzivně zarybněný chovný Královický rybník v Brandýse nad Labem (lze zde ulovit nádherné kapry, líny, bílou rybu, štiku a zejména v zimním období i pstruhy duhové a nádherné pstruhy obecné).

Naše organizace také pravidelně zajišťuje letní dětský rybářský tábor a dětské rybářské závody. Rybářský tábor je zaměřen především pro děti a mládež z rybářských kroužků a pro začínající malé rybáře. Po celou dobu tábora probíhají závody o hodnotné ceny. Kromě rybaření se pořádají i výlety. Dále jsou na tábor zváni odborníci, kteří dětem ukazují různé rybolovné techniky.

Zodpovědnou osobou za práci s mládeží je pan Michal Ondráček. Telefonické spojení pro případné další dotazy na něj naleznete v sekci kontakty.