Muškaři závodili až u Slovenské hranice

20170506_073014

V termínu 6. – 8. 5. 2017 proběhl v Bojkovicích muškařský závod juniorů „O pohár starosty Bojkovic“ na řece Olšavě a Starohrozenkovském potoce. Naši mladí monfišáci  byli při tom.

20170507_084755Závod byl pořadateli z MSK Bojkovice výborně připraven a patří jim za to obrovský dík. Jejich snahu o vytvoření kombinovaného formátu se zařazením dvou říčních a jednoho jezerního sektoru ve třech samostatných skupinách však nepodpořila vyšší moc.

Již v pátek před závodem v oblasti proběhla intenzivní bouřka a ta měla za důsledek zvýšení průtoku v řece Olšavě a její zakalení. Přesto se pořadatelům podařilo na sobotní ráno zajistit snížení průtoku po dohodě s obsluhou Kolelačské přehrady a závod tak mohl začít za dobře chytatelných podmínek. Bohužel patnáct minut před 20170506_081805koncem poslední rotace odpoledního druhého kola přišla další bouřka, která donutila pořadatele zkrátit toto kolo o několik minut. Po ranním ověření stavu řeky 8.5. ráno bylo nedělní kolo nuceně zrušeno, neboť na řece byl vyhlášen první povodňový stav a konečné výsledky byly vyhlášeny po dvou kolech místo plánovaných tří.

Je to veliká škoda, neboť ve starohrozenkovském rybníce, jenž 20170506_082657opatří do revíru Starohrozenskovský potok 1, junioři lovili krásné siveny, mezi nimiž se nádrží potulovalo i několik nádherných duháků a řeka byla vedle trvalé obsádky jelců osazena místní organizací také nemalým množstvím lososovitých ryb. Kde jim je však po povodni konec, se teprve ukáže.

Z našich dětí se nejvíce dařilo našemu univerzálovi (loví úspěšně i přívlačí) Vojtovi Markovi, který skončil celkově osmý. Na desátém a jedenáctém místě skončili Vítek Šindelář a Honza Bureš. Nejlepším 20170506_155007benjaminem byl David Sušil, který celkově skončil patnáctý.

Musím s uznáním poděkovat hospodáři MO Bojkovice a MRS za vstřícnost, ochotu a podporu juniorského muškaření. Bezplatně všem juniorům poskytli pstruhové povolenky na revíry MRS. Moc si toho vážíme a určitě je v průběhu roku využijeme.

Už za deset dní nás čeká Mistrovství České republiky na Chrudimce 20170507_080603u Slatiňan, kde se chytalo v minulosti i juniorské Mistrovství světa. Držte prosím našim dětem palce. Budou to potřebovat. A doufám, že tentokrát jim Svatý Petr vrátí, co jim v Bojkovicích přes veškerou snahu pořadatelů vzal ;).

S pozdravem Petrův Zdar

Roman Vlček,  MK Monfish junior