Mladí muškaři se vydali na LTM do Jižních Čech

V sobotu 18.8. 2018 se naši mladí muškaři sešli na nádrži Květoňov nedaleko Kaplice v Čechách. Tam si pronajali od Jihočeského územního svazu jejich ubytovací zařízení pod hrází nádrže. Zbytek ubytovací kapacity poskytl obytný automobil muškařského klubu Monfish junior.

Během týdenního pobytu byly nejčastěji navštěvovanými revíry Vltava pod Čertovou stěnou, Vltava pod Vyšším Brodem s častým výskytem vodáků a pstruhová říčka Malše, tekoucí okolo Květoňova. Nejčastěji lovenou rybou byli nádherní šumavští pstruzi obecní s nezaměnitelným výrazným zbarvením a jelci tloušti. Největší ryby dosahovaly 50ti cm. Nejpoužívanější technikou byl lov na suchou mušku a na nymfu. Lov na nádrži byl po většinu spíše technickým tréninkem, neboť letošní vedra se na aktivitě ryb výrazně podepsaly. Období největších veder děti trávily v chládku garáže, která se na celou dobu trvání tábora stala vazárnou mušek.

O naše pohodlí a plné žaludky se nepřetržitě starala moje manželka Dana s vydatnou pomocí Jirky Pecha a Martiny Dvořákové. Na zásobování se průběžně podíleli všichni dospělí, kteří se stihli starat i o všechny přesuny a dohled nad rybařícími dětmi. Starším juniorům děkuji za jejich ochotu pomoci a poradit těm menším.

Jihočeskému územnímu svazu a Muškařskému klubu Monfish junior děkuji za poskytnuté ubytování. Náklady na něj, na stravu a cestování byly hrazeny částečně z dotace Ministerstva školství mládeže a tělovýchovy prostřednictvím Středočeského územního svazu,  poplatku 1.500,-Kč na naše dítě, 2.500,- Kč na cizí hrazeného účastníkem a ze sponzorského příspěvku e-shopu monfish.cz. Dospělí si účast hradili plně z vlastních prostředků.

Tábora se zúčastnilo 11 dětí z MO Brandýs nad Labem-Stará Boleslav a po jednom dítěti z Jihočeského a Západočeského územního svazu. Těm se celkem věnovalo 7 dospělých.

 

Roman Vlček, MO Brandýs nad Labem-Stará Boleslav