Poslední březnový víkend ve znamení brigád

Poslední březnový víkend proběhl na revírech naší MO ve znamení brigád. V prvním případě se jednalo o brigádu na Očku v Káraném, kde se sešlo celkem dost lidí s vhodnou technikou a udělali spoustu práce na pozemcích MO na nichž se počítá s rozšířením a revitalizací stávající vodní plochy a zároveň sekce položená LRU zorganizovala úklid břehů Labe,tak jako v předchozích dvou letech.

 

 

 

 

 

Dne 31. 3. 2019 uspořádala LRU položená ve spolupráci s MO Brandýs n/L již 3. ročník úklidové akce „Čisté břehy Polabí“.

Cílem letošního snažení bylo vysbírání odpadků kolem řeky Labe v úseku od plabební komory po vtok do Probošťáku + samotná Probošťská jezera.

Posbírali jsme celkem osmnáct 240 litrových pytlů bordelu – dominovaly plastové lahve, dále pak sklo v různé formě (sklenice, lahve) a plechovky od piva a energetických nápojů. Raritkou byl např. větrák, ale i několik kusů dámského spodního prádla:-).

Do sbírání se pustilo 11 dobrovolníků, z toho tři děti, ale také lovící rybáři, kterým jsme rozdali igelitové pytle a nechali je vysbírat širší okolí svého loviště.

Odvoz odpadu zajistil p. Rotek – hospodář MO Brandýs n/L.

Dobré dílko se podařilo, díky za svěle odvedenou práci!

Miroslav Poupa
vedoucí LRU položená SÚS

převzato z webu SÚS