II.Liga Muška skupina A 2022

O víkendu zavál 48 muškařů Sv. Petr na Vltavu u Zlaté Koruny. Důvodem bylo pokračování muškařské II. Ligy skupina A pro rok 2022. Muškařský tým Monfišáků, kteří působí pod MO ČRS Brandýs nad Labem-Stará Boleslav stejně jako na jaře reprezentovali bývalí úspěšní junioři: Samuel Piekar, který už dorostl do pozice kapitána týmu a převzal za něj plnou odpovědnost, 4. z letošního juniorského Mistrovství světa v jednotlivcích a člen vícemistrovského týmu Lukáš Michalík, dříve mezi juniory leckdy přehlížený, avšak se schopností porazit ve správný den kohokoliv Vítek Šindelář a zkušenost a klid týmu dodával dlouholetý vedoucí muškařského klubu Roman Vlček.

Kluci odjeli na jih minimálně uhájit páté místo z jarní části II. Ligy a to se jim více než podařilo. I přes nepřízeň počasí od prvního náhozu nymf, suchých i mokrých mušek, nebo strýmrů, trpělivě hledali ryby na vylosovaných úsecích a střádali rybku k rybce do bodovacích průkazů. V zápisu se objevili pstruzi obecní, pstruzi duhoví, jelci tloušti a proudníci, oukleje, plotice i pruhovaní raubíři okouni. Během závodu z toho nebyl boj o vysněné setrvání v II. Lize, ale zcela vyrovnaný souboj o vítězství a možný postup o soutěž výš. Nakonec celkově těsně podlehli skvěle chytajícím chomutovákům a velezkušenému týmu Českých Budějovic v čele s jedním z nejlepších muškařů světové závodní historie Vladimírem Šedivým. I tak to pro ně, MO Brandýs nad Labem-Stará Boleslav a Středočeský územní svaz znamenalo zisk dvou pohárů. Jeden spolu se sadou zlatých medailí za výhru v podzimním kole II. Ligy a druhý se sadou bronzových medailí za celkové třetí místo. Znovu se potvrdilo, že při zájmu dětí a lidí okolo nich lze vychovat úspěšné muškaře i v kraji, který má ve znaku cejna, jenž charakterizuje naprostou většinu jeho revírů, kde lososovité ryby je třeba pečlivě a pracně hledat.

K dokreslení atmosféry závodu je třeba dodat, že se konal v naprosté pohodě a se spoustou vstřícnosti mezi jednotlivými účastníky. Až z dalekého západu za námi všemi přijeli opět naší skvělí přátelé manželé Havlíkovi z Parmiček Sokolov s jejich malým pokladem Lukášem a autem plným dobrot. Pomoc mladým organizátorů poskytl velezkušený organizátor muškařských soutěží Milan Hladík z JČÚS. No a náladu nikomu nezkazilo ani několik nechtěných koupelí v řece. Prostě soutěžilo se sice do roztrhání těla, ale pro radost ze soutěžního setkání, kde výsledek byl přirozenou nadstavbou skvěle prožitého víkendu ve společnosti lidí se zájmem o lov ryb na umělou mušku.

Děkuji našim juniorům za pozvání do týmu a práci, kterou v závodní sezóně odvádí, MO a SÚS za dlouholetou podporu a všem ostatním za lásku k této nádherné rybářské disciplíně a rybářská přátelství, která navzájem léta opečovávají.